CANLI BLOG | 28 Nisan: İlk prova ayrıntıları

0

Herkese mutlu pazarlaarrr!! Bugün birinci yarı finalin ikinci yarısında yer alan ülkeler ilk provasını gerçekleştirecek. İlk prova saat 11.30’da (TSİ) İzlanda ile başlayıp saat 17.40’ta (TSİ) Lüksemburg ile sona erecek.

Gün boyunca provalar ile ilgili anlık bilgileri buradan takip edebilirsiniz. Eurovision’un resmi sosyal medya hesaplarından prova görüntüleri ve videoları paylaşılacak.

Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 20:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

İZLANDA

Hera’nın performansına beş vokalist eşlik ediyor. Ulusal finaldeki performansına çok benziyor. LED ekranı dansçıların silüetleri ve altın renkli grafiklerle dolu, büyük bir eski parti havası var.

SLOVENYA

Raiven performansına yerde başlıyor ve hareketleri LED zemin üzerinde titreşen grafiklere yol açıyor. Kendisine klibinde olduğu gibi beş dansçı eşlik ediyor. Performansı klibine çok benziyor. Yüksek notalarla dikkat çekiyor.

FİNLANDİYA

Windows95man’ın performansı ulusal finaldeki performansına benziyor. Solist Henri Piispanen, Malmö kurallarına uygun bir çıplaklıkla (bir tanga olduğunu doğrulayabiliriz) eşlik ediyor.

MOLDOVA

Natalia Barbu’nun performansı ulusal finaldekine benziyor, ancak sahnede artık vokalistleriyle çevrili değil, yalnız başına yer alıyor. Şarkının keman bölümünde LED ekran devasa kanatlara dönüşüyor, bu yüzden ön taraftan bakıldığında Natalia bir melek gibi görünüyor.

AZERBAYCAN

FAHREE’nin kıyafeti siyah-gümüş renginde ve zırhlı bir hava veriyor; İlkin ise siyah renkte ve ışıltılı kollara sahip. Şarkının çoğunda FAHREE sahnenin ortasında tek başına duruyor ve sudan yavaş yavaş çıkan hareketli bir figürü gösteren monokrom grafiklerle destekleniyor. İkinci yarıda sahnede iki büyük el beliriyor, böylece FAHREE aralarında durarak son dizeyi ve nakaratı söylüyor.

Bu, kelimelerle anlatılması gerçekten zor bir performans, çünkü bireysel sahneleme öğelerinden ziyade bunların birlikte yarattığı güçlü atmosferle ilgili; gölgeli ışık, grafikler, zıt vokaller ve FAHREE’nin etkileyici vücut hareketlerinin birleşimi.

Eğer dün yayınlanan müzik klibini izlediyseniz sahnedeki enerjiyi hissedebilirsiniz.

AVUSTRALYA

Solist Zaachariaha Fielding’in muhteşem beyaz elbisesi arenanın ışığını yakalıyor ve başlangıçta bir gökkuşağına dönüşüyor, ve sonra bu performans, hem LED duvarda, zeminde hem de küplerde canlandırıcı kozmik bir ışık ve renk patlamasına dönüşüyor. Zaachariaha’ya klavyede Michael Ross, didgeridoo ile iki vokalist eşlik ediyor.

Sahne etrafında çok fazla hareket var, bu da onu arenanın her köşesini kucaklamayı amaçlayan bir performans gibi hissettiriyor.

PORTEKİZ

Iolanda’nın performansı, Festival da Canção’daki performansına benziyor. Yüzleri kapalı beş beyaz kıyafet giyen dansçı da ona eşlik ediyor. Ayrıca sahnenin ortasındaki küpü de alçalttılar, bu da alanı daha samimi hale getiriyor ve sanata katkıda bulunuyor. Yaratıcı ve hipnotize edici bir etki yaratıyorlar.

LÜKSEMBURG

Sahne düzeni olarak, sahnede Tali ve beş dansçısına çerçeve sağlayan küpler bulunmaktadır. Tali siyah kıyafet giyerken, dansçılar kırmızı kıyafetler içindedir. Performans parlak, eğlenceli ve enerjiktir.


About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir