CANLI BLOG | 27 Nisan: İlk prova ayrıntıları

0

Herkese iyi hafta sonları! Bugün 2024 Eurovision’un ilk provaları gerçekleşecek. İlk prova saat 11.30’da (TSİ) Kıbrıs Rum Kesimi ile başlayıp saat 17.00’de (TSİ) Hırvatistan ile sona erecek.

Gün boyunca provalar ile ilgili anlık bilgileri buradan takip edebilirsiniz. Eurovision’un resmi sosyal medya hesaplarından prova görüntüleri ve videoları paylaşılacak.

Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 21:30’da canlı yayında provaları değerlendirecegiz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

KIBRIS RUM KESIMI

Silia’ya sahnede dört dansçı eşlik ediyor. Sahne dekoru kullanmasa da, LED zemin ve arkada çok sayıda dönen yeşil ve kırmızı grafik bulunuyor.

SIRBİSTAN

İşte şimdi Kıbrıs Rum Kesimi’nden sonra tempoyu düşürme vakti ve bu yıl Sırbistan’ı Sırbistan’ın en çok tanınan seslerinden Teya Dora temsil ediyor. Teya Dora’nın sahne performansı ulusal finalindekine çok benziyor. los aydınlatma, bulutlar ve yıldızlar ve şimşek grafikleri yer alıyor. Sonunda ise açan bir ramonda çiçeği ile performansı bitiyor.

LİTVANYA

Bu performansta dekor kullanılmadı. Performans ulusal finale çok benzer bir şekilde. Silvester, kırmızı deri takım elbisesiyle, maskeli dört dansçı eşlik ediyor. Bol miktarda kırmızı ve siyah stroboskop aydınlatma kullanılıyor.

İRLANDA

Bambie, bir çember içinde mumların içinde, tütü etekli ve omuzunda boynuzlar bulunan siyah bir elbise giymiş. Ayrıca, Bambie’ye eşlik eden bir yarı çıplak dansçı da var, bu da ona bir merkezcil hissi veriyor.

Son bölümde mum çemberi yükseliyor ve büyük çığlıklı bitiş eşliğinde arka planda cadının tacı grafiğiyle performans sona eriyor.

UKRAYNA

Jerry Heil ve Alyona Alyona Vidbir’e göre performansını oldukça yükseltti. Teya Dora’nın ve Brünette’in karışımı diyebiliriz. Jerry Heil rüzgar makinesine tırmanıyor, ardından Alyona Alyona rap bölümünü tüm kalbiyle ve ruhuyla söylemek için sahnenin sağından çıkıyor. Jerry Heil’in ruhani havadar elbisesi, LED duvardaki gölgeli figürler, vokaller unutulmaz bir his veriyor. Performansın sonunda iki bedenlerini çoklu bir görselde birleştiren güzel bir yukarıdan çekim yer alıyor.

POLONYA

LUNA devasa iki neon satranç kulesinin arasından sahnede ortaya çıkıyor. Kocaman sivri omuzları olan kırmızı bir pelerin giyiyor. Pelerin çıkarıldığında ise uzun beyaz bir elbise ve kırmızı boynuzlar ortaya çıkıyor.

LUNA’nın ayrıca siyah, beyaz ve kırmızı renkte üç dansçısı var ve LED zeminde uzandığında kırmızı bir atı sürdüğü anı görmek harika bir an. Büyük bilim kurgu satranç atmosferi, ve çok zeki bir görsel tiyatro parçası.

HIRVATİSTAN

Baby Lasagna’nın performansı ulusal finaldekinden farksız. Tüm sahneyi harika bir şekilde kullanıyor. LED ekranında neon çiftlik hayvanları beliriyor ve en sonunda dans eden neon kediler ortaya çıkıyor.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir