Pages

2020 Eurovision'a kaç ülke katılacak?

65. Eurovision Şarkı Yarışması'na kaç ülke katılacak?

2020 Eurovision Şarkı Yarışması 12-16 Mayıs arası Hollanda'nın Rotterdam şehrinde gerçekleşecek. Yarışmada ülkeler, katılımını onaylamaya devam ediyor. Şu ana kadar 29 ülke katılımını onayladı. Başvurular 16 Eylül'de sona erecek.

Katılımı onaylanan ülkeler.

Arnavutluk, Almanya, Avusturya, Avustralya, Avusturya, Belarus, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Danimarka, Finlandiya, Gürcistan, Hırvatistan, İrlanda, İzlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, Kıbrıs Rum Kesimi, Litvanya, Norveç, Portekiz , Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, Kuzey Makedonya ve Yunanistan.

Katılımı henüz onaylanmayan ülkeler.

Azerbaycan, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Ermenistan, Fransa, İtalya, Karadağ, Letonya, Macaristan, Malta, Moldova, Polonya, Romanya, Rusya ve Ukrayna.

Katılmayacağını açıklayan ülkeler.

Andorra, Bosna Hersek, Fas, Lüksemburg, Monako ve Slovakya.

Türkiye katılacak mı?

TRT tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı, ancak EBU'dan bize yapılan açıklamaya göre TRT, 2020 için henüz bir karar almadı. Son yılları göze alarak TRT'nin 2020'deki yarışmada yer alması beklenmiyor.

EBU'nun açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kazakistan katılacak mı?

Türk devletlerinden biri olan Kazakistan, 2016 yılından beri EBU üyesi olmasına rağmen EBU tarafından Kazakistan’ın 2020'deki yarışmaya katılmayacağı açıklandı. Kazakistan, 2018 yılından beri ise Çocuk Eurovision'a katılıyor.

Sizce 2020'deki organizasyonda rekor katılım sayısı görebilecek miyiz?


Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates